Search
  • Big Tim

Top games for Chicago Area teams week 1!!!

Some juicy matchups next week. Here are some of them:


Monday, November 21st:


Hyde Park (Chicago) vs Lincoln Park (Chicago) at DePaul University

Kenwood Academy (Chicago) vs Whitney Young (Chicago) at DePaul University

Rich Township (Richton Park) vs Homewood Flossmoor at Marian Catholic (Chicago Heights)

Morgan Park (Chicago) vs Orr Academy (Chicago) at King (Chicago)

Antoich vs St Viator (Arlington Heights) at St Viator (Arlington Heights)


Tuesday, November 22nd:


Marian Catholic (Chicago Heights) vs Rich Township (Richton Park) at Marian Catholic (Chicago Heights)


Bolingbrook vs Eisenhower (Decatur) at Decatur

Thornton (Harvey) vs Manual (Peoria) at Decatur

Fenwick (Oak Park) vs Oswego at Oswego

Stevenson (Lincolnshire) vs Buffalo Grove at Palatine

West (Joliet) vs Cardinal Ritter (St Louis, MO) at Washington


Wednesday, November 23rd:


Hillcrest vs Bloom Township (Chicago Heights) at Bloom Township (Chicago Heights)

Niles North (Skokie) vs Lane Tech (Chicago) at Lane Tech (Chicago)

Deerfield vs Mundelein at Mundelein

Loyola Academy (Wilmette) vs New Trier (Winnetka) at Loyola Academy (Wilmette)

Perspectives Leadership (Chicago) vs Marist (Chicago) at Shepard

West (Joliet) vs St Rita (Chicago) at Washington


Friday, November 25th:


Bloom/ Marian Catholic (Chicago Heights) Title game

Longwood (Chicago) vs Batavia at Batavia

Glenbrook North (Northbrook)/ St Patrick (Chicago) Title game at St Patrick (Chicago)

Riverside Brookfield vs Curie (Chicago) at Riverside Brookfield

Brother Rice (Chicago) vs Thornwood (South Holland) at Riverside Brookfield

St Rita (Chicago) vs Cardinal Ritter (St Louis, MO) at Washington


Saturday, November 26th:


Decatur Championship

Fenton (Bensenville) Championship

Loyola Academy (Wilmette)/ New Trier (Winnetka) Championship at Loyola Academy (Wilmette)


Palatine Championship

Riverside Brookfield Championship

WJOL/ St Frances University Championship


204 views0 comments